Jak targować się żeby otrzymać lepszą cenę. Poradnik. I

Cash2

Chcesz kupić taniej komputer, czy wynegocjować lepsze warunki w ważnym kontrakcie?

Zasady negocjacji w celu uzyskania niższej ceny są zawsze takie same. Forma może się zmieniać, ale nie sama istota “targowania się”.
Udane negocjacje mają swoje zasady. Po pierwsze nie należy przywiązywać się do marki produktu czy wykonawcy usług.

Chcesz uzyskać niższą cenę lub lepsze warunki, należy dopuścić możliwość, że będzie porozumienia co ostatecznie oznacza rezygnację z dalszych działań a w efekcie poszukiwania innego zakupu, sprzedaży towaru – usługi. Po drugie przeznaczenie na poszukiwania innego rozwiązania – towaru wystarczającej ilości czasu i energii przyniesie z pewnością możliwość uzyskania podobnej korzyści, taniej.

W kolejnych postach będziemy opisywać krok po kroku sposoby oraz propozycje działań, które pomogą w negocjacyjny sposób zbić cenę.

Konkurencja jest tańsza. 

Należy uświadomić sprzedającemu, że konkurencja jest w stanie zaproponować podobny towar lub usługę w niższej cenie. Przedtem należy się dobrze przygotować i przedstawić konkretne przykłady. Na przykład przy zakupie samochodu warto porozmawiać dealerami i sprzedawcami w celu uzyskania ceny oraz opcji wyposażenia (warto znać koszt modułów wyposażenia a przede wszystkim techniczne nomenklaturę (terminologię). Można też przy okazji  przetestować swoje umiejętności negocjacyjne.  

Ciąg dalszy nastąpi już niedługo…