Na czym polega korzystanie z usługi lombardu ? Część III

Pożyczka_1

Jak wygląda oddawanie przedmiotu do lombardu?

Obowiązkowo należy mieć przy sobie dowód osobisty, aby podpisać umowę. Może być także paszport lub prawo jazdy. Najlepiej do zastawianego sprzętu technicznego dostarczyć dokumentację np gwarancję, instrukcję, dowód zakupu, dokumenty potwierdzające serwisowanie, zmianę właściciela itp. Cenę jaką jest w stanie zaproponować lombard proponuje pracownik. Należy pamiętać że sprzedając, pozbywamy się sprzętu i dostajemy większą kwotę, natomiast oddając w lombard kwota jest mniejsza ale za to można sprzęt wykupić po czasie nie dłuższym aniżeli zawarta zostanie umowa. Najczęściej okres nie jest dłuższy niż miesiąc. Dla zainteresowanych warto wspomnieć że warto się targować. Natomiast autentyczność wyrobów jubilerskich pomagają ustalić specjalne substancje biorące udział w reakcji chemicznej oraz niezbędna do tego wiedza. Często wymagana jest rola rzeczoznawcy lub specjalisty, ponieważ trafiają się zarówno dzieła sztuki jak zaawansowane specjalistyczne urządzenia których nie sposób sprawdzić i ocenić bez odpowiedniej wiedzy.

Jeżeli nie sprzedajemy rzeczy w lombardzie to możemy je zastawić na określony czas, w zależności od umowy. Jeżeli właściciel nie wróci po swoje mienie albo nie przedłuży umowy, rzecz może być sprzedana.

W pewnym sensie wykonanie przez lombardy usługi to forma pożyczki. Koszty są podobne do tych, które ustalają spółki udzielające szybkich pożyczek.

Pan Krzysztof (wiek 67 lat) klient lombardu Big-Apple – uważa że nie ma zaufania do spółek udzielających szybkich kredytów, i woli kontaktować z żywym człowiekiem, a nie z telefonem komórkowym. Potwierdzają to inni klienci, którzy w lombardach czują się bezpieczniej, bo zwykle już znają osobę, do której zwracają się po imieniu.

#BigApple